Jaką drogą wyrabiane są cukierki

26 Lut

Miesiąc temu wspólnie z mamą jak i również siostrą udaliśmy się na eskapadę do Krakowa. Mamunia postanowiła, że pobędziemy trochę w fabryce słodyczy. Byłem bardzo zadowolony, jako że kocham konsumować słodkości. Fabryka wydawała się duża, w sumie naliczyłem 7 warsztatów. Mogliśmy wejść do wnętrza zakładu po czym obserwować różne fascynujące zakątki.

Ujrzałem jaką drogą wykonywana jest tabliczka czekolady w dużych beczkach, natomiast później wydzielana jest na foremki. Całe produkty podążały po specyficznych taśmach produkcyjnych, a mężczyzna, który mnie oprowadzał powiedział, że będą to taśmy siatkowe. Na tego rodzaju taśmach przenośnikowych za jednym zamachem odbywa się konserwacja czekoladowych wyrobów natomiast poruszane będą z udziałem wyjątkowych mechanizmów. Byłem wniebowzięty, iż ta wielka ilość słodkości przesuwa się w mojej obecności. Zobaczyłem, iż w zakładzie przemysłowym pracuje niesłychanie sporo pracowników. Mieli na sobie specyficzne fartuchy i co więcej wykonywali pracę nadzwyczaj ekspresowo. Później mogłem przypatrywać się w jaki sposób czekolady są wykańczane.

Tą pracę wykonują nadzwyczajne urządzenia, które nawijają na słodycze foliowe opakowania. Umożliwiono mi zabrać parę cukierków. Chciałem wziąć je na lekcje po czym pochwalić się przed moimi kompanami z klasy. Następnie wybraliśmy się do dużej sali, w jakiej zbierane będą artykuły przed transportem do supermarketów. Mieściła co niemiara słodyczy. Ostatecznie wiedziałem już na jaki sposób składane mogą być wszystkie wyroby w sporych rozmiarów autach by potem zostać przetransportowane do różnorodnych sklepików.

Przed kolegami pochwaliłem się wycieczką

Tydzień później poszedłem na lekcje nader rad. W torbie schowałem słodkości więc jak tylko rozpoczęła się długa przerwa przywołałem do siebie moich kolegów. Wszyscy siedzieli cicho jak paplałem o manufakturze czekolady. Okazała się to być niezmiernie fajna wyprawa a dodatkowo wiele się dowiedziałem. Znam parę trudnych pojęć, na przykład pasteryzacja i poznałem substraty mogą być niezbędne żeby powstała bajeczna czekolada. Słodycze szybko spałaszowaliśmy a mojej osobie mogły zostać wyłącznie miłe obrazy w głowie. Za jakiś czas być może jeszcze raz pojadę do fabryki, jednak teraz pożądałbym zobaczyć jak tworzone są wozy. Mama rzekła, iż w wakacje udamy się na północ kraju i tam zapoznamy wielką wytwórnię modułów do pojazdów , która powstała niedawno.

Comments are closed.